2kwietnia 2026r.odbył się konkurs recytatorski „Wszystkie smyki znają te wierszyki – V EDYCJA”. W konkursie wzięły udział dzieci z 6 grup przedszkolnych: 8 dzieci w kategorii 3-4 latki i 20 dzieci w kategorii 5-6 latki. Na początku konkursu, w ramach wprowadzenia i zachęcenia dzieci do występów, jedna z organizatorek, przebrana w tematyczny strój, zaprezentowała wiersz „Kaczka Dziwaczka”. Występ spotkał się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem ze strony dzieci, wprowadzając uczestników w radosny nastrój. Następnie każdy uczestnik zaprezentował wybrany przez siebie wiersz z literatury dziecięcej. Występy były starannie przygotowane, a część dzieci wystąpiła w tematycznych strojach oraz z wykorzystaniem rekwizytów, co dodatkowo podniosło walory artystyczne prezentacji. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja przyznała punkty i wyłoniła laureatów. W każdej kategorii wiekowej przyznano I, II i III miejsce, a także wyróżnienia.
W kategorii 3- 4 latków: I miejsce : Michalina S.
II miejsce : Gabriela K.
III miejsce : Zuzanna D.
Wyróżnienie I : Jakub D.
W kategorii 5-6 latków:
I miejsce : Zofia A.
II miejsce : Zuzanna Ś.
III miejsce : Ignacy K.
Wyróżnienie I : Stanisław K.
Wyróżnienie II : Antoni T.
Konkurs przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze. Był doskonałą okazją do zaprezentowania talentów dzieci, integracji grup oraz rozwijania zainteresowań literackich najmłodszych. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom.
Tekst i zdjęcie: Monika Śliwka, Karolina Skrodzka , Anna Przybysz